Në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Gjermani 28-vjeçari shqiptar, ekstradohet drejt Zvicrës

Diaspora

Në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Gjermani 28-vjeçari shqiptar, ekstradohet drejt Zvicrës

Më: 21 janar 2023 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Një 28-vjeçar shqiptar u arrestua në Gjermani pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, dhe pas kësaj ai u ekstradua Zvicrës.

I riu i arrestuar nga autoritetet gjermane dhe më pas i ekstraduar në Zvicër, dyshohet se ka marrë pjesë në një aktivitet të rëndësishëm trafikut të kokainës në zonën e Ticino-s, veçanërisht në zonën e Sottocenerit.

Ai akuzohet për shkelje e rëndë e ligjit federal për drogën, ndërsa hetimi nga autoritetet zvicerane vazhdon për të zbuluar nëse ka persona të tjerë të përfshirë në aktivitetin e pa ligjshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat