U kap me kokainë, arrestohet shqiptari në Athinë

Diaspora

U kap me kokainë, arrestohet shqiptari në Athinë

Më: 24 janar 2023 Në ora: 18:18
Foto ilustrim

Policia greke ka arrestuar një 34-vjeçar shqiptar, shpërndarës kokaine, pas një bastisjeje në një apartament në zonën e Zografou në Athinë.

Oficerët e policisë kishin studiuar lëvizjet e 34-vjeçarit trafikant, i cili fillimisht u ndalua jashtë shtëpisë së tij, të cilën më pas i bënë kontrollin e imtësishëm, ku u zbuluan 1 kg e 660gramë kokainë, një peshore elektronike precize, 650 euro cash dhe dy celularë.

Ndaj tij është ngritur një çështje dhe është dërguar në Prokurorinë Penale të Athinës.

Ndërsa hetimet për zbardhjen e plotë të veprimtarisë së tij janë duke vazhduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat