“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

Diaspora

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

Më: 28 janar 2023 Në ora: 22:09
“Amerikani”

38 – vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij.

“Amerikani” i kishte shitur kokainë të prishur dhe e kishte dërguar në spital , mësohet se ka dhënë shqiptari në memorandumin e faljes që ka dorëzuar në hetuesi.

Për sa i përket pistoletës me të cilën vrau viktimën e tij me një të shtënë në këmbën e majtë, ai pohoi se e mbante gjithmonë me vete.

Madje duke shtuar se nëse do të donte ta vriste nuk do ta kishte qëlluar në këmbë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat