Ndërron jetë në Itali emigranti shqiptar, baba i dy fëmijëve

Diaspora

Ndërron jetë në Itali emigranti shqiptar, baba i dy fëmijëve

Më: 30 janar 2023 Në ora: 22:14
Foto ilustrim

Një emigrant shqiptar ka ndërruar jetë këtë të hënë në Ospedalicchio të Italisë.

Mësohet se 56-vjeçari Zaim Jacaj dha frymën e fundit sot, në spitalin e “Santa Maria della Misericordia”.

Viktima ishte shtruar në spital prej tre ditësh, pasi ishte rrëzuar gjatë orarit të punës, teksa po rregullonte një tup në një dyqan.

Sipas raportimeve ngamediat italiane, 56-vjeçari jetonte dhe punonte në Itali prej më shumë se 20 vitesh. Ai la pas bashkëshorten, Majlinda dhe dy fëmijët Iklid dhe Jori.

Këshilltarja bashkiake e Ospedaliçhio Claudia Travicelli shprehu ngushëllimet më të përzemërta për familjen e shqiptarit.

“Pas gjithë detyrimeve rituale, ai do të varroset në Shqipëri, vendi i tij që e pa të largohej si emigrant po vajton sot për të bashkë me fshatin Palazzo, miq e të njohur janë pranë familjes së tij në këtë moment të vështirë“, është shprehur ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat