Muriqi rikthehet nga lëndimi

Futboll

Muriqi rikthehet nga lëndimi

Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 11:18
Muriqi rikthehet nga lëndimi

Vedat Muriqi, sulmuesi që u transferua te Lazio nga Fenerbahçe në verën që lamë pas, nuk ka qenë ende në gjendje të kontribuojë me gola dhe asistime te skuadra italiane.

Sulmuesi i Kosovës është paraqitur në vetëm 293 minuta me Lazion këtë edicion.

Përkundër kësaj, futbollisti prizrenas ende nuk e ka gjetur golin.

Tashmë, mediat italiane raportojnë detaje të reja për gjendjen e Muriqit, i cili kishte pësuar lëndim në mesjavën e kaluar në Ligën e Kampionëve.

Lëndimi në fjalë do t’ia humbasë Muriqit vitin 2020.

Bëhet e ditur se Muriqi do të jetë i gatshëm për të luajtur vetëm në janarin e vitit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat