Si rezultat i shtyrjes së zgjedhjeve në Barcelonë, këto janë problemet që po vijnë

Futboll

Si rezultat i shtyrjes së zgjedhjeve në Barcelonë, këto janë problemet që po vijnë

Më: 15 janar 2021 Në ora: 23:29
Foto Ilustrim

Shtyrja e zgjedhjeve presidenciale në Barcelonë për shkak të situatës në Spanjë do të ndikojë që Barcelona të mos bëjë transferime në këtë afat kalimtar.

Përkundër faktit që Ronald Koeman po dëshiron me ngulm transferminin e Memphis Depay në Barcelonë, këta të fundit nuk po mund të përmbushin kërkesën e tij.

Së fundmi, është raportuar edhe për kalimin e Eric Garcia në Camp Nou, mirëpo një gjë e tillë nuk do të ndodhë as në këtë afat kalimtar.

Barcelona po shijon formë të mirë ku ka nëntë ndeshje pa humbje dhe të dielën do të luajë në finalen e Super Kupës së Spanjës.

Zgjedhjet presidenciale mendohen se do të mbahen në mars ose eventualisht shtyrja e tyrë do të bëhet deri në maj.

Akoma nuk dihet se çfarë do të ndodhë me kapitenin e klubit Lionel Messi, i cili kishte deklaruar në fillimin e sezonit se dëshiron largimin.

Në zgjedhjet presidenciale janë përzgjedhur tre kandidatë kryesorë, të cilët janë Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat