Llapi u ballafaqua me rusët, ky është rezultati

Futboll

Llapi u ballafaqua me rusët, ky është rezultati

Nga: K.G. Më: 22 janar 2021 Në ora: 18:06
Llapi u ballafaqua me rusët, ky është rezultati

Trajneri Tahir Batatina po e përcjell me vëmendje formën e secilit lojtar dhe synon që ta komponojë një ekip sa më të fortë për pjesën e dytë të kampionatit.

Skuadra e futbollit Llapi  nga Podujeva, po përgatitet në Turqi dhe po zhvillon edhe miqësore me skuadrat nga shtetet e ndryshme.

“Skuadra e Llapit është mposhtur nga skuadra ruse e Tom Tomsk-ut, me rezultat 2-0 me dy golat e pësuar në pjesën e dytë, saktësisht gjatë minutave 56 e 86.

Futbollistët tanë ishin më të mirë gjatë pjesës së parë gjatë së cilës shpërdoruan edhe tre raste për gol. Fillimisht ishte një pasim i Hysenit që për pak centimetra nuk arriti ta gjej mirë të vendosur Veliun në zonë, më pas ishte Arbnor Ramadani i cili me goditje të fuqishme jashtë zonës nuk arriti ta mposht portierin vendas dhe rastin më të mirë gjatë kësaj pjesëloje e pati Veliu i cili ballë për ballë me portierin nga një pozitë e volitshme për gol, gjuajti drejt e në duart e tij.

Në pjesën e dytë, trajneri Tahir Batatina zëvendësoi pothuajse pjesën dërrmuese të futbollistëve, kurse edhe këtë ndeshje nuk u paraqitën të lënduarit Haliti e Sava.
Formacioni startues i Llapit:
1. Marijan Coric – 25. Ardit Peposhi (3. Amir Hossari – 46'), 23. Kushtrim Shabani /C/, 5. Elvis Prençi, 8. Benjamin Emini – 17. Arbnor Ramadani (21. Alban Ramadani – 68'), 37. Engjëll Hoti (15. Lis Behrami – 74'), 7. Mentor Zhdrella (20. Edon Zeqiri – 57'), 10. Valmir Veliu (19. Gentrit Begolli – 67'), 22. Kastriot Selmani (18. Edon Sadriu – 46') – 11. Muhamet Hyseni (77. Adonis Aliu – 57')”, njofton FC Llapi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat