Në regji të Messit, Barcelona kthehet me fitore nga Sevilla

Futboll

Në regji të Messit, Barcelona kthehet me fitore nga Sevilla

Nga: K.Goca Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 18:04
Në regji të Messit, Barcelona kthehet me fitore nga Sevilla

Barcelona kthehet me tre pikë të mëdha nga Sevilla dhe përforcon edhe më shumë hapin në luftë për kreun e tabelës. 
Gjithçka u vendos në regji të Messit. 

Në minutën e 29-të, Messi dinak, nga mesi i fushë asistoi  për bukuri dhe Dembele me hapa të shpejt futet në 16-sh dhe me goditje të fortë, realizon për 0.1. 

Në minutën e 86-të, Lionel Messi, i ashtuquajturi jashtëtokësor, thellon fitoren, 0:2. 

Barcelona ngjitet në vend të dytë me 53 pikë, ka dy ndeshje më shumë e dy pikë me pak se Atletico Madridi dhe lë pas Real Madridin me 52 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat