Daniele Orsato në histori, do të jetë gjyqtari i parë që jep intervistë në TV

Futboll

Daniele Orsato në histori, do të jetë gjyqtari i parë që jep intervistë në TV

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 23:43
Daniele Orsato

Gjyqtari italian, Daniele Orsato, është vendosur të bëhet gjyqtari i parë që do të dalë në televizion për të shpjeguar vendimet e tij kur ai intervistohet të dielën.

Do të ketë një moment historik gjatë të dielës, pasi gjyqtari i Serie A, Orsato, do të jetë i ftuar në televizionin Italian për të diskutuar vendimet e tij.

Gjyqtarët gjithmonë janë ndaluar të flasin në media pas ndeshjeve, por Presidenti i ri i AIA (Shoqata e Gjyqtarëve Italianë) Alfredo Trentalange kishte thënë se ai do t’i hapte ato dyer.

Ai po i qëndron besnik fjalës së tij, sepse është njoftuar se Orsato do të jetë i ftuar në emisionin televiziv Novantesimo Minuto të dielën në televizionin RAI.

Ndryshe, Orsato drejtoi ndeshjen e së shtunës pasdite në mes të Spezia dhe Parma që përfundoi me barazim 2-2. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat