​Juventus – Napoli, formacionet zyrtare

Futboll

​Juventus – Napoli, formacionet zyrtare

Më: 7 prill 2021 Në ora: 17:42
​Juventus – Napoli

Ndeshja e prapambetur e Serie – A ndërmjet Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 18:45.

Këto dy skuadra janë duke luftuar për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe momentalisht janë më pikë të barabarta, nga 56.

Këto janë formacionet zyrtare:

JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

NAPOLI (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Lozano, Mertens, Insigne.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat