Barcelona – Getafe, formacionet zyrtare

Futboll

Barcelona – Getafe, formacionet zyrtare

Më: 22 prill 2021 Në ora: 21:09
Barcelona - Getafe

Barcelona ka përballë Getafen në kuadër të xhiros së 31-të të La Ligas.

“Blaugranët” kërkojnë që të shfrytëzojnë gabimin e Real Madridit dhe të afrohen me Atletico Madridin në garën për titull.

Dembele, Braithwaite, Coutinho, Fati dhe Neto mungojnë në këtë takim.

Cabaco, Chucho, Nyom mungojnë për Getafen.

Barca qëndron në vendin e katërt me 65 pikë, por që ka dy ndeshje më pak se rivalët Atletico dhe Real Madrid.

Formacionet zyrtare të klubeve:

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Sergio, Griezmann, Messi, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, Roberto, De Jong, Mingueza.


Getafe: Soria, Sofian, Djene, Iglesisas, Chema, Alena, Maksimovic, Damian, Cucurella, Angel, Take.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat