Kroatët po mendojnë krijimin e Superligës së Ballkanit edhe me Prishtinën, Shkëndijen, Tiranën...

Futboll

Kroatët po mendojnë krijimin e Superligës së Ballkanit edhe me Prishtinën, Shkëndijen, Tiranën...

Më: 23 prill 2021 Në ora: 17:32
Kroatët po mendojnë krijimin e Superligës së Ballkanit edhe me Prishtinën, Shkëndijen, Tiranën...

Kroatët po mendojnë krijimin e Superligës së Ballkanit edhe me Prishtinën, Shkëndijen, Tiranën, Partizanin e Tiranës...

Formimi i Superligës Evropiane ka shkaktuar një “tërmet” në botën e futbollit. 

Kjo ka ndikuar edhe te kroatët, të cilët janë frymëzuar të krijojnë ligë të re, shkruan Gazeta Olle.

Image

Ja si i shohin divizionet kroatët

Bëhet fjalë për Ballkan Ligën, e cila sipas tyre, do të përbëhej nga dy divizione me nga 16 skuadra.

Ndeshjet parashihen të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, dhe katër skuadrat e fundit të divizionit të parë bien poshtë, ndërsa katër skuadrat e para të divizionit të dytë ngjiten lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat