Menaxheri teknik i Inter e ka të paqartë të ardhmen e Contes

Futboll

Menaxheri teknik i Inter e ka të paqartë të ardhmen e Contes

Më: 21 maj 2021 Në ora: 12:08
Menaxheri teknik i Inter e ka të paqartë të ardhmen e Contes

Gabriele Oriali menaxheri teknik i Interit, nuk e di nëse Antonio Conte do të mbetet në krye të “Nerazzurrëve” dhe shpjegon pse është i shqetësuar për sezonin e ardhshëm.

Antonio Conte dhe e ardhmja e tij te Interi nuk duket të jetë akoma e sigurt, bën të ditur Oriali.

I pyetur nëse do të qëndrojë Conte te Interi, Oriali është përgjigjur kështu: “Të gjithë duhet së pari të kuptojnë planet e pronarëve”, duke refuzuar të konfirmoj qëndrimin e tij.

Oriali ka shprehur shqetësim lidhur me fillimin e parasezonit, kjo pasi nuk iu është thënë asgjë mbi këtë aspekt. “Unë jam i shqetësuar sepse nuk ka ende një program. Nuk ka data të caktuara për para-sezonin, nuk na është thënë asgjë”.

Inter do të luajë ndeshjen e fundit në kampionat ndaj Udineses të dielën me fillim nga ora 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat