2 Korriku barazon, Flamurtari shijon fitoren e parë

Futboll

2 Korriku barazon, Flamurtari shijon fitoren e parë

Nga: K.Goca Më: 15 shtator 2021 Në ora: 18:24
2 Korriku barazon, Flamurtari shijon fitoren e parë

2 Korriku nga Prishtina me barazim e ruan kreun e tabelës në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

2 Korriku barazon me rezultat 1:1 me Vushtrrinë vendase.

Flamurtari nga Prishtina shijon fitoren e parë, e mposht me 2:1 Vitinë, ndërsa Ramiz Sadiku nga Prishtina minimalisht (1:0) e mund Vllazninë nga Pozhorani. 

Arbëria e Kika ndahen baras, 1:1.    

Grupi B
Fushë Kosova – Ferizaj 1:0
R. Sadiku - Vllaznia    1:0
Vushtrria - 2 Korriku      1:1
Arbëria – Kika            1:1
Flamurtari - Vitia        2:1

Pas javës së tretë, 2 Korriku udhëheq me 7 pikë, pasojnë Fushë Kosova 6, Ramir Sadiku 6, Vushtrria 5, Flamurtari 4, Vllaznia 4, Vitia 3, Kika 2, Arbëria 2 dhe Ferizaj me 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat