Mount në yllin e padiskutueshëm të Chelseat

Futboll

Mount në yllin e padiskutueshëm të Chelseat

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 19:36
Mount në yllin e padiskutueshëm të Chelseat

Mason Mount nga “fëmija i llastuar” i Frank Lampardit në “yllin” e padiskutueshëm të Chelsea-t.

Lojtari i formuar te skuadrat e të rinjve të bluve të Londrës do të shpërblehet me kontratë të re për paraqitjet mbresëlënëse,.

Kuptohet me një pagë të përmirësuar ndjeshëm dhe që konsiderohet e lartë për një futbollist të moshës së tij.

Për momentin, ai është një nga më pak të paguarit në skuadër, me pak më shumë se 4.5 milionë euro në vit, por kjo do të ndryshojë me propozimin e përgatitur nga blutë, të cilët duan të barazojnë me Kai Havertz në shkallën e pagave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat