Ferizaj i Arbnor Morinës nuk ka të ndalur

Futboll

Ferizaj i Arbnor Morinës nuk ka të ndalur

Nga: K.G. Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:18
Ferizaj i Arbnor Morinës nuk ka të ndalur

Ferizaj nuk ka të ndalur, katër ndeshjet e fundit po aq fitore dhe përmirëson dukshëm bilancin në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

Që nga ardhja e Arbnor Morinës, Ferizaj ka tjetër fytyrë, ka tjera rezultate dhe nga fundosja në renditje ngritët në pjesën e lartë të tabelës.

Ferizajasit mposhtën liderin e derisotshëm 2 Korriku me rezultat 4:2 në Prishtinë. Ferizaj kthehet me tre pikë të mëdha. 

Ramiz Sadiku kryeson me 16 pikë, duke lënë pas Vushtrrinë 15, 2 Korrikun 15, Arbërinë 15, Ferizajn 14 pikë etj.

"Golashënues ishin Egzon Shabani (2), Çlirim Kashtanjeva (1) dhe Kenan Orana (1).
Kjo është fitorja e 4-të radhazi e djelmoshave tanë nën drejtimin e trajnerit, Arbnor Morina", shkruan në faqen e FC Ferizajt.

Rezultatet, Grupi B

Flamurtari - Vushtrria      1:1
Arbëria - Vllaznia (P)         2:1
2 Korriku - Ferizaj               2:4
Kika – R. Sadiku                  0:0
Vitia – F. Kosova                 2:1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat