Shqiptari me Rayo Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën 

Futboll

Shqiptari me Rayo Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën 

Nga: K.Goca Më: 27 tetor 2021 Në ora: 19:39
Shqiptari me Rayo Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën 

Barcelona është në krizë të rezultateve. Pas humbjes me 1:2 nga Real Madridi, sonte gjunjëzohen në udhëtim (në Madrid) me 1:0 nga Rayo Vallecano.

Futbollisti shqiptar, Ivan Balliu, u paraqit tërë takimin duke dhënë kontribut të madh në fanellën e Rayo Vallecanos.

Në minutën e 30-të, Falcao brenda 16-shit godet me mjeshtri duke shënuan për fitoren e madhe. 

Në minutën e 72-të, Barcelona pati rastin më të mirë por Depay dështoi nga penalltia.

Pas javës së 11-të në Kampionatin e Spanjës, Rayo Vallecano zë pozitën e 5-të me 19 pikë dhe Barcelona është e nënta me 15 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat