Messi ka rënë dakord me Argjentinën për një arsye

Futboll

Messi ka rënë dakord me Argjentinën për një arsye

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 23:33
Messi ka rënë dakord me Argjentinën për një arsye

Argjentina është kualifikuar zyrtarisht në Kupën e Botës 2022 , pas një barazimi kundër Brazilit për të siguruar vendin e tyre në Katar, dhe tani Lionel Messi ka rënë dakord me ekipin kombëtar që ai të fokusohet në Paris Saint-Germain në muajt e ardhshëm.

Pavarësisht se janë pajtuar me dëshirën e Messit për t’i dhënë përparësi kombëtares së Argjentinës gjatë procesit të nënshkrimit të kontratës, anëtarët e stafit të PSG-së, veçanërisht drejtori sportiv Leonardo, janë zhgënjyer për këtë, me brazilianin që ka folur publikisht për këtë gjë.

Çështja u rrit kur Messi vizitoi Madridin për terapi rigjeneruese dhe humbi dy ndeshje kundër RB Leipzig dhe Bordeaux, por luajti dy ndeshje me Argjentinën.

Megjithatë, me kualifikimin e garantuar, Argjentina ka ende katër ndeshje për të luajtur në grupin e saj dhe po mendohet seriozisht që Messi të mos thirret për asnjërën prej tyre.

Messi beson se është e drejtë që ai t’i japë PSG-së më shumë kohë me një vend të sigurt në Kupën e Botës.

PSG dhe FA argjentinase kanë folur së fundmi për të diskutuar këtë çështje dhe ata parashtruan rastin e tyre se pse do të përfitonin të dyja palët nëse Messi do të humbiste katër ndeshjet e fundit kualifikuese.

Ndeshjet e raundit tjetër kualifikues janë planifikuar të zhvillohen në janar dhe tani do të presim të shohim nëse trajneri Lionel Scaloni do të thërrasë Messin apo do t’i përmbahet marrëveshjes në parim që veterani të mos luajë.

PSG do të shpresojë të ketë një Messi të përshtatshëm sa më shpejt që të jetë e mundur, veçanërisht me një ndeshje kyçe të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat