Andreazzoli: Jemi të lumtur që Bajrami po rikthehet

Futboll

Andreazzoli: Jemi të lumtur që Bajrami po rikthehet

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 17:13
Andreazzoli: Jemi të lumtur që Bajrami po rikthehet

Nedim Bajrami nuk ka qenë në nivelin e pritshmërive këtë sezon te Empoli dhe në dy javët e fundit të Serisë A ka humbur vendin e titullarit në formacion. Kjo edhe si pasojë e problemeve fizike, megjithatë, fantazisti duket se po shkon drejt formës optimale dhe trajneri Aurelio Andreazzoli, në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Fiorentinës ka theksuar se shqiptari është duke u përmirësuar dhe se e pret rikthimin e tij.

“Jemi të lumtur që Bajrami po rikthehet, ne e presim.

Ai është një djalosh i ri dhe duhet të përmirësohet. E shoh në stërvitje dhe më duket thuajse gati, unë shpresoj që ai ta përshpejtojë rikthimin e tij”, u shpreh Andreazzoli.

Kujtojmë se lojtari i kombëtares në 11 ndeshje të këtij sezoni në Serinë A, ka shënuar dy gola me friulianët, ndërsa në llogarinë e tij është edhe një asist.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat