Turpi i futbollit, kështu bie goli

Futboll

Turpi i futbollit, kështu bie goli

Nga: K.Goca Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 12:30
Turpi i futbollit, kështu bie goli

Të krisur apo jo! Një ndeshje e turpit në Ligën e dytë të Kolumbisë në futboll.

Ajo që ndodhi dje në Primera B të Ligën kolumbiane, shkakton vëmendje të madhe në mbarë botën.

Është një ndeshje mes Llaneros dhe Union Magdalena-s, e cila përfundoi me fitoren me rezultat 2:1 për mysafirët, por mënyra se si Unioni arriti këtë fitore për të shkuar në play-off dhe për të kërkuar elitën, kjo është turp si bie goli në fund.

Llaneros kaloi në epërsi në minutën e 81-të me golin e Echeverrit dhe pasoi kthesa në minutat shtesë 90+5’ e 90+6’. Fillimisht futbollisti Gonzalez barazoi dhe më pas Segura shënoi golin e fitores, me reagime të buta e të çuditshme nga mbrojtja kundërshtare. Turpi i madh.

Goli shihet edhe në video, ndaj do të jetë interesante të shihet nëse pas gjithë kësaj, kjo ndeshje do të ketë  “pjesën e tretë” në tavolinë...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat