Seferi lider i Tiranës

Futboll

Seferi lider i Tiranës

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 18:53
Seferi lider i Tiranës

Tirana ka marrë fitoren e dytë radhazi në Abissnet Superiore teksa ka mposhtur me rezultatin e pastër 3-0, Kastriotin. Bardheblutë ishin në udhëheqje të ndeshjes gjatë gjithë kohës dhe nuk e vendosën për asnjë moment në diskutim trepikëshin.

Sinjalet e para të kryeqytetasve erdhën me anë të Vesel Limajt që provoi në minutën e 10 nga distanca e pastaj u ndal në hyrje të zonës nga mbrojtja kundërshtare. Megjithatë, aroma e golit po ndihej dhe ishte Taulant Seferi ai i cili zhbllokoi shifrat në minutën e 21. Sulmuesi u tregua i saktë në hyrje të zonës dhe nuk i la mundësi reagimi portierit Sali.

Sakaq, edhe pas golit, të besuarit e trajnerit Orges Shehi nuk e ulën ritmin dhe vazhduan të ishin ofensivë në fushë. Në këtë formë, erdhi edhe goli i dytë me Ngoo që përfitoi nga një gabim i Karakaçit dhe nisi të vetëm përpara Seferin. Lojtari nga Kumanova edhe njëherë tjetër u tregua i ftohtë dhe shënoi të dytin për të tijtë në minutën e 45.

Me këtë rezutat u mbyll pjesa e parë, ndërsa sa i takon fraksionit të dytë, Tirana ishte pranë shënimit të golit të tretë me anë të Erion Hoxhallarit. Kapiteni ekzekutoi shumë bukur një goditje dënimi, por u ndal vetëm nga traversa.

Gjithsesi, për të vendosur pikët në kasafortë, mendoi Michael Ngoo, i cili këtë herë u shërbye nga Seferi në minutën e 74 dhe përballë Salit nuk e pati të vështirë për të shënuar.

Deri në fund, rezultati nuk ndryshoi dhe bardheblutë marrin fitoren e dytë radhazi duke ruajtur vendin e parë të klasifikimit me 27 pikë, ndërsa nga ana tjetër, Kastrioti zhytet në fund me vetëm 5 pikë të grumbulluara pas 12 javëve kampionat.

Tirana-Kastrioti 3-0  Seferi 22′, 45′, Ngo’o 74′ .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat