Prishtina ndanë rrugët me sulmuesin

Futboll

Prishtina ndanë rrugët me sulmuesin

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 18:30
Prishtina ndanë rrugët me sulmuesin

Olti Mehmeti nuk do të jetë më pjesë e FC Prishtinës.

Klubi ka njoftuar se është ndërprerë kontrata me sulmuesin, me marrëveshje të dyanshme.

19-vjeçari në gusht të këtij viti nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin kryeqytetas, e cila me marrëveshje u shkëput para kohe.

Postimi i plotë nga FC Prishtina: 

Faleminderit Olti!

FC Prishtina dhe sulmuesi Olt Mehmeti e kanë ndërprerë bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme.

Mehmeti në gusht të këtij viti nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin kryeqytetas, e cila me marrëveshje u shkëput para kohe.

FC Prishtina i dëshiron Oltit suksese në karrierën e gjatë që e pret përpara.

Olti (19-vjeçar) vjen nga treva e Anamoravës, ku karrierën e filloi te FC Drita në vitin 2008 teksa në vitin 2019 u bë pjesë e skuadrës seniore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat