Pioli mendjen e ka të sfidat e mëdha

Futboll

Pioli mendjen e ka të sfidat e mëdha

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:39
Pioli mendjen e ka të sfidat e mëdha

“Gazzetta dello Sport”, në edicionin e saj të sotëm i kushton një hapësirë ​​Milanit, në të cilin analizon zgjidhjet e mundshme të Stefano Piolit për dy supersfidat e radhës, ndaj Juventusit dhe Interit.

Ndërkohë, trajneri i kuqezinjve i tha skuadrës se në këto dy ndeshje do të nevojiten paraqitje të jashtëzakonshme, më e mira e të gjithë lojtarëve.

Mbi të gjitha ai po mendon për një risi nga pikëpamja taktike, pikërisht përdorimin e Zlatan Ibrahimoviç dhe Olivier Giroud së bashku në sulm

Ai beson te përvoja, liderishipi dhe prania e të dyve në zonën e penalltisë. Ajo që deri tani ka mbetur sugjerim për “Djallin” mund të bëhet zgjidhje.

Ndoshta jo që në minutën e parë, por as kur gjërat shkojnë keq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat