Formacionet zyrtare: Alaves – Barcelona

Futboll

Formacionet zyrtare: Alaves – Barcelona

Më: 23 janar 2022 Në ora: 20:11
Foto ilustrim

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Deportivo Alaves – Barcelona.

Barcelona luan në udhëtim kundër skuadrës së Alaves, në kërkim të rrugës së rikthimit tek fitorja.

Fitorja është e domosdoshme për Barcën për të mbajtur hapin në garë për top katërshe.

Ndeshja mes Alaves dhe Barca luhet me fillim nga ora 21:00.

Më poshtë formacionet zyrtare për këtë ndeshje:

Formacioni startues i Deportivo Alaves: Pacheco, Javi Lopez, Lejeune, Laguardia, Martin, Escalante, Pina, Pere Pons, Jason, Luis Rioka, Joselu.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Araujo, Busquets, Pedri, Luuk de Jong, Jordi Alba, Ferran Torres, Frenkie de Jong, Ez Abde.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat