Cassano: Zgjedhje e gabuar në mënyrë sensacionale

Futboll

Cassano: Zgjedhje e gabuar në mënyrë sensacionale

Më: 29 janar 2022 Në ora: 11:16
Cassano: Zgjedhje e gabuar në mënyrë sensacionale

Juventusi zyrtarizoi mbrëmjen e djeshme blerjen e Dushan Vlahoviçit.

22-vjeçari serb do të veshë fanellën e “zonjës së vjetër“, e cila tashmë pret golat në fushën e lojës. Ish-futbollisti i njohur, Antonio Cassano, është i mendimit se ky ishte një transferim i rrezikshëm për të dyja palët. Ish-sulmuesi italian është shprehur në “BoboTv” se Vlahoviç ka bërë një zgjedhje tërësisht të gabuar, pasi sipas tij nuk përputhet me ambientin e Juventusit.

“Agnelli bëri një goditje të bujshme që askush nuk e priste, por jam i sigurt se Allegri nuk do të ndryshojë mënyrën se si luan. Ai do të luajë saktësisht në të njëjtën mënyrë, Juventusi me Allegri-n në pankinë do të jetë ky.

A është e drejtë zgjedhja e Vlahoviçit? Në mendimi im është në mënyrë sensacionale e gabuar. Për llojin e lojtarit që unë mendoj se ai është, ai do të kishte nevojë për një hap të ndërmjetëm, për shembull në skuadra si Arsenali, Tottenham, apo e njëjta Sevilla që mori Martial.

Vlahoviç mund të bëhet i fortë, por kjo është një hap i rrezikshem sepse duhet të tregojë më shumë se çfarë i ka treguar Fiorentinës. Do të ketë pak vështirësi edhe për faktin që Juve padyshim luan keq.

Gjithashtu nuk e shoh të perputhet mirë me ambientin e Juves. Kjo është një ide që e kam krijuar vetë. Me pak fjalë, është një investim i rrezikshëm si për Juventusin ashtu edhe për lojtarin”, ka thënë Antonio Cassano.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat