Të gjitha klubet ranë dakord për këtë ndryshim të rregullit

Futboll

Të gjitha klubet ranë dakord për këtë ndryshim të rregullit

Më: 31 mars 2022 Në ora: 17:56
Të gjitha klubet ranë dakord për këtë ndryshim të rregullit

Premier League angleze ka vendosur të lejojë të bëhen pesë zëvendësime në ndeshje nga tre sa ka qenë deri tani.

Ky vendim u bë i ditur sot, teksa do të aplikohet nga edicioni i ardhshëm.

Të gjitha klubet ranë dakord për këtë ndryshim të rregullit, i cili aplikohet në disa liga.

“Klubet do të lejohen të bëjnë pesë zëvendësime, në tri ndërprerje, me një mundësi shtesë në fillim të pjesës së dytë”, thuhej ndër tjera në njoftimin e Premierligës.

Në total, ekipet mund të kenë në bankën rezervë deri në nëntë futbollistë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat