Kombëtarja e Shqipërisë U-15 nis nesër grumbullimin, trajneri Dama shpall listën e futbollistëve

Futboll

Kombëtarja e Shqipërisë U-15 nis nesër grumbullimin, trajneri Dama shpall listën e futbollistëve

Më: 28 prill 2022 Në ora: 11:16
Kombëtarja e Shqipërisë U-15 nis nesër grumbullimin, trajneri Dama shpall listën e futbollistëve

Pas disa seleksionimeve gjatë këtij viti të ri, ekipi Kombëtar U-15 do të zbresë në fushë për të matur forcat në turneun ndërkombëtar që do të zhvillohet në Bosnje & Hercegovinë për këtë grupmoshë në datat 3-5 maj 2022.

Ky është një turne tradicional që organizohet nga Federata Boshnjake çdo vit dhe në këtë edicion do të marrë pjesë edhe vendi ynë, së bashku me Bosnje – Hercegovinën U-15, si edhe skuadra më e mirë e Sarajavës U-15 dhe ekipi më i mirë i Beogradit U-15..

Kombëtarja shqiptare U-15 do të nisë grumbullimin nga ditën e premte në Durrës, teksa ditën e sotme trajneri i skuadrës, Armand Dama ka bërë publike listën me 22 lojtarët e grumbulluar për këtë turne, ku 14 prej tyre luajnë në kampionatin shqiptar ndërsa 8 prej tyre aktivizohen me klubet e huaja si Barcelona, Tottenham, .

Image

Ekipi kombëtar U-15 ka zhvilluar disa seleksionime e grumbullime deri tani, teksa ky do të jetë testi i vërtetë për skuadrën e Damës, për të parë gjendjen e skuadrës dhe elementeve të kësaj grupmoshe.

Image

Kuqezinjtë do të përballen me Bosnje – Hercegovinën më 3 maj, në ora 17:00 në stadiumin “Famos Hrasnica”, ndërsa më 4 maj, do të zhvillohet ndeshja tjetër mes ekipit më të mire të Sarajevës dhe skuadrës më të mirë të Beogradit. Më 5 maj do të zhvillohen dy ndeshjet e tjera për vendin e parë dhe vendin e tretë, ku ekipet fituese që do të dalin nga sfidat e para, do të luajnë për të shpallur fituesin e turneut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat