Arnold asistues perfekt, vetëm Muller dhe Mbappe kanë bërë më mirë

Futboll

Arnold asistues perfekt, vetëm Muller dhe Mbappe kanë bërë më mirë

Më: 3 maj 2022 Në ora: 23:46
Trent Alexandre-Arnold

Trent Alexandre-Arnold është gjithmonë një nga protagonistët e Liverpool.

Anësori anglez, asistoi për golin e barazimit të Luiz Diaz ndaj Villarrealit.

Kështu ai arrit në koutën e 18 asistimeve në këtë sezon në të gjitha kompeticionet me fanellën e të kuqve.

Vetëm Thomas Muller (21 asiste) dhe Kylian Mbappe (19 asistime) kanë bërë më shumë në pesë kampionatet kryesore evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat