Chelsea dëshiron ta përfundojë transferimin e Koundes

Futboll

Chelsea dëshiron ta përfundojë transferimin e Koundes

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:18
Chelsea dëshiron ta përfundojë transferimin e Koundes

Chelsea ka vendosur planet për të nënshkruar me Jules Kounde të Sevillas sapo të përfundojë blerja e klubit nga Todd Boehly dhe të përfundojnë sanksionet.

Me Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen që do të largohen te Real Madridi dhe Barcelona, ërespektivisht, këtë verë, “Blutë” janë të prirur të nënshkruajnë një qendërmbrojtës të lartë.

Ashtu si Chelsea, Sevilla gjithashtu është e prirur të bëjë marrëveshjen sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që zëvendësuesi i Kounde të nënshkruhet dhe të afrohet shpejt.

23-vjeçari ka një marrëveshje verbale në lidhje me lëvizjen këtë verë dhe dëshiron të transferohet në “Stamford Bridge” pasi bisedimet dështuan vitin e kaluar.

Klubi kishte rënë dakord tashmë për një kontratë me lojtarin, por lëvizja dështoi si për tarifën ashtu edhe për kohën e vonuar të bisedimeve.

Chelsea duhet të mbledhë rreth 38 milion funte për të balancuar llogaritë para 30 qershorit.

Megjithatë, ata po kërkojnë rreth 59 milion £ për mbrojtësin francez, i cili mund të luajë në qendërmbrojtës ose në të djathtë.

Megjithatë, ka një mirëkuptim rreth klubit se Boehly është ambicioz dhe dëshiron të vazhdojë të shtyjë blerjen e tij drejt titujve.

Chelsea ka të ngjarë të kërkojë të nënshkruajë me shumë lojtarë, por kjo do të varet nga marrja në dorëzim, shitja e lojtarëve dhe cilët të huazuar do të kthehen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat