Belgjika publikon listën për ndeshjet e muajit të ardhshëm

Futboll

Belgjika publikon listën për ndeshjet e muajit të ardhshëm

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:43
Belgjika publikon listën për ndeshjet e muajit të ardhshëm

Kombëtaret kanë nisur të bëjnë publike listat e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e Ligës së Kombeve. Tashmë e ka publikuar edhe Belgjika.

Kombëtarja e Belgjikës do të ketë përballjet me Uellsin, Holandën dhe Poloninë. 

Në ranglistën e FIFA-s, belgjika gjendet në pozitën e dytë. 

Edicioni i Ligës së Kombeve fillon në qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat