Manchester City i interesuar për Kalvin Phillips

Futboll

Manchester City i interesuar për Kalvin Phillips

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:22
Manchester City i interesuar për Kalvin Phillips

Manchester City i interesuar për Kalvin Phillips.

Reprezentuesi anglez Kalvin Phillips po konsiderohet nga Manchester City si zëvendësues i Fernandinhos, që u largua nga Etihad pas nëntë vitesh.

Sipas Mirror, mesfushori 26-vjeçar i Leeds, i vlerësuar me 50 milionë funte, thuhet se konsiderohet Pep Guardiola kandidat për t'iu bashkuar Cityt këtë verë.

Mesfushori i dalë nga Akademia e Leeds bëri debutimin e tij me ekipin e parë në 2015. Ai ka 213 ndeshje me Leeds, ku ka realizuar edhe trembëdhjetë gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat