Erik ten Hag refuzon pushimet

Futboll

Erik ten Hag refuzon pushimet

Më: 19 maj 2022 Në ora: 14:00
Erik ten Hag refuzon pushimet

Erik ten Hag ka fluturuar drejt Londrës dhe pritet të jetë i pranishëm në “Selhurst Park” të dielën, teksa Manchester United do të udhëtojë në fushën e Crystal Palace për ndeshjen e fundit të sezonit në Premier League.

Holandezi, i cili u emërua trajner i “Djajve të Kuq” në prill, me një kontratë fillestare 3-vjeçare, do të zhvillojë bisedime me klubin për merkaton dhe gjëra të tjera që kanë të bëjnë me ekipin që do të drejtojë. Ten Hag mbështetet nga ndihmësi i tij për një kohë të gjatë Mitchell van der Gaag, me të cilin punoi tek Ajax.

Dyshja synon të ndryshojë fatin e Manchester United pas një sezoni të mjerueshëm, pa asnjë trofe dhe më e keqja, jashtë zonës Champions. Madje, skuadra nga “Old Trafford” mund të përfundojnë në vendin e shtatë të Premier League dhe të sigurojë vetëm një vend në Ligën e Konferencës së Evropës.

Ten Hag refuzoi të nisej për pushime pasi fitoi titullin e ‘Eredivisie’, në vend të kësaj udhëtoi për në Mbretërinë e Bashkuar me avion privat të mërkurën në mbrëmje. Sipas “Daily Mail”, trajneri holandez do të ketë shansin të shikojnë skuadrën e tij të re në veprim, në Londrën Jugore.

Ndërsa trajneri i ri i Manchester United po përgatitet për takime me hierarkinë e “Old Trafford”, ai tashmë ka mbajtur një të tillë. 52-vjeçari zhvilloi bisedime në Amsterdam javën e kaluar me Steve McClaren, ish-asistentin e Sir Alex Ferguson, me të cilin punoi së bashku në skuadrën holandeze Twente. Anglezi, 61 vjeç, pritet të prezantohet si anëtar i stafit të ri te Manchester United përpara sezonit të ri.

Legjenda e klubit Rio Ferdinand është i emocionuar për emërimin e mundshëm, pasi nuk ka dyshim se McClaren e di “çfarë duhet për të fituar”. Ish-mbrojtësi i Anglisë tha: “Unë mendoj se ai (McClaren) po vjen si trajner, një shpatull mbi të cilin duhet të mbështetemi, dikush që mund të japë këshilla në kohën e duhur”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat