Tri klube të njohura, të interesuara për Depayn

Futboll

Tri klube të njohura, të interesuara për Depayn

Më: 19 maj 2022 Në ora: 16:50
Tri klube të njohura, të interesuara për Depayn

Arsenali është duke u interesuar për situatën e Memphis Depayt te Barcelona.

“Tropçinjtë” janë në kërkim të një zëvendësuesi për Alexandre Lacazette dhe Eddie Nketiah, kontratat e të cilëve do të skadojnë këtë verë.

Në rastin e Depay, megjithatë, ata mund të përballen me konkurrencë nga Newcastle dhe Everton, të cilët raportohet se janë të dy të interesuar.

Holandezi ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Ndërkohë, Depay është golashënuesi më i mirë te Barcelona për këtë sezon, ku ka regjistruar 12 gola dhe ka dhuruar..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat