Hamburgu fiton të parën me Herthan, pranë kthimit në elitë

Futboll

Hamburgu fiton të parën me Herthan, pranë kthimit në elitë

Më: 19 maj 2022 Në ora: 23:15
Hamburgu fiton të parën me Herthan, pranë kthimit në elitë

Hamburgu pranë kthimit në elitën e futbollin gjerman pas katër sezonesh në Bundesligën dy.

Gjashtë herë fituesit e Bundesligës mposhtën 0-1 Herthan e Berlinit në sfidën e parë play out të zhvilluar në “Olympiastadion të Berlinit, ku vendosi goli i Reis në minutën e 57-të.

Një sukses shumë i rëndësishëm i Hamburgut, që do të ketë nje avantazh shumë të madh në rezultat dhe psikologjik në sfidën e kthimit, që do të zhvillohet më 23 maj në “Volksparkstadion”.

Nëse Hertha e Berlinit nuk do të arrijë të përmbysë këtë disfatë në ndeshjen e kthimit, do të ishte dështim për trajnrin Felix Magath, që mori drejtimin e skuadrës kryeqytetase pikërisht për të siguruar qëndrimin në Bundesligë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat