Benzema e pranon: Unë mendoj për ‘Topin e Artë’

Futboll

Benzema e pranon: Unë mendoj për ‘Topin e Artë’

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:19
Benzema e pranon: Unë mendoj për ‘Topin e Artë’

Ylli i Real Madridit, Karim Benzema e ka pranuar se synim i tij është ‘Topi i Artë’.

Reprezentuesi francez ka qenë lojtari kryesor tek ‘Los Blancos’ duke e ndihmuar këtë skuadër të fitojë La Ligën si dhe të kualifikohet në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve, ku madrilenët do të ndeshen me Liverpoolin.

Benzema në një intervistë për “Esquire Middle East”, tha se mendon për ‘Topin e Artë’.

“Sigurisht se unë mendoj për ‘Topin e Artë’. Këto janë gjëra të rëndësishme për lojtarët. Do të vjen ky çmim nëse vazhdojë të bëj gjëra pozitive me ekipin tim. Çdo herë afrohem pak më shumë.

Vitin e kaluar përfundova në vendin e katërt, nuk isha larg. Këtë vit jam më afër, fitova trofe me ekipin. Mund të them se tashmë jam bërë sulmuesi të cilin e kam ëndërruar”, theksoi francezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat