Çela zgjedh heshtjen pas disfatës me Partizanin

Futboll

Çela zgjedh heshtjen pas disfatës me Partizanin

Më: 21 maj 2022 Në ora: 19:40
Çela zgjedh heshtjen pas disfatës me Partizanin

Partizani mposhti me rezultatin 4-0 në Elbasan Arena, Kastriotin. Krutanët me objektivin mbijetesë të garantuar, nuk ishin të motivuar maksimalisht edhe pse në pjesën e parë të besuarit e trajnerit Emiljano Çela u duken të përqendruar në fushë dhe i ndalën të kuqtë në barazimin 0-0.

Por, me të nisur fraksioni i dytë, 11-lojtarët krutanë shfaqën versionin e tyrë më të keq dhe nisën të gabonin në mënyrë fëmijënore në mbrojtje duke iu bërë tejet të lehtë të kuqve për të realizuar “pokerin” e golave, tre pikë falë të cilave Partizani siguroi kualifikimin në Conference League për sezonin e ardhshëm.

Paraqitja e shëmtuar nga lojtarët e tij ka bërë që trajneri Emiljano Çela të zgjedhë heshtjen pas ndeshjes në Elbasan me teknikun e krutanëve që nuk ka pranuar të shfaqet në intervistën e zakonshme për emisionin Gol Pas Goli në Supersport.

Duke njohur grintën që ka shfaqur skuadra e tij përgjatë sezonit, me siguri kjo paraqitje e të tijve ka lënë maksimalisht të zhgënjyer Çelën i cili mesa duket nervat ka preferuar të mos i shfaqë para publikut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat