Lizarazu: S’kam parë një lojtarë që të gjynjëzojë dy klube të mëdha

Futboll

Lizarazu: S’kam parë një lojtarë që të gjynjëzojë dy klube të mëdha

Më: 22 maj 2022 Në ora: 18:37
Lizarazu: S’kam parë një lojtarë që të gjynjëzojë dy klube të mëdha

Kanë qenë të shumtë ata që kanë mbetur të befasuar nga zgjedhja e Kylian Mbappe për të rinovuar kontratën e tij me PSGnë, pasi kishte arritur një marrëveshje verbale me Real Madrid.

Kanë qenë shumë të ashpra reagimet që kanë ardhur nga Spanja, por këto reagime nuk kanë munguar as në Francë, siç ka qenë ai i ish-mbrojtësit Biksente Lizarazu.

“Përfaqësuesit e Mbappe po negocionin njëkohësisht me dy klube: Real Madrid dhe PSZH. Duket se i ka gjunjëzuar të dy.

Në të gjithë historinë e futbollit, nuk kam parë kurrë një lojtar që të ul në gjunjë PSZH-në dhe klubin më të madh në botë”, kanë qenë fjalët e Lizarazu për televizionin francez “Telefoot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat