Goli i Mërgim Berishës zgjidhet më i miri i sezonit në Europa League

Futboll

Goli i Mërgim Berishës zgjidhet më i miri i sezonit në Europa League

Më: 24 maj 2022 Në ora: 13:47
Goli i Mërgim Berishës zgjidhet më i miri i sezonit në Europa League

Goli i Mërgim Berishës është zgjedhur si më i miri i sezonit 2021/22 në Europa League.

Goli akrobatik i realizuar në Antwerp u votua më së shumti nga tifozët, njofton UEFA.

Ky gol ishte regjistruar në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve, të cilën Fenerbahçe e kishte fituar me rezultat 3:0 në udhëtim.

Golat më të bukur të kësaj gare janë zgjedhur nga paneli i vëzhguesve teknikë të UEFA-s, e më pas ata u vendosën për votime.

Goli brilant i Lorenzo Insignes në ndeshjen e Napolit ndaj Legias ishte favorit, por tifozët e zgjodhën golin e përfaqësuesit të të rinjve të Gjermanisë, si më të mirin e sezonit.

Vendi i dytë është rezervuar për Mirko Ivaniq, kurse i treti për Rafael Borre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat