​City refuzon ofertën e parë të Chelseat për Raheem Sterling

Futboll

​City refuzon ofertën e parë të Chelseat për Raheem Sterling

Më: 20 qershor 2022 Në ora: 11:57
​City refuzon ofertën e parë të Chelseat për Raheem Sterling

Manchester City thuhet se ka refuzuar një ofertë me vlerë 25 milionë euro plus disa bonuse nga Chelsea për sulmuesin Raheem Sterling.

E ardhmja e 27-vjeçarit në “Etihad Stadium” është e pasigurt pasi ai së shpejti do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij, ndërsa konkurrenca në sulmin e skuadrës së Pep Guardiolas është rritur pas ardhjes së Erling Braut Haaland dhe Julian Alvarez.

Rivalët e Premierligës, Chelsea, raportohet se i kanë rritur përpjekjet për të nënshkruar me Sterling këtë verë, me “Blutë” që janë duke kërkuar një emër të ri për sulmin në pritje të largimit të Romleu Lukakut i cili po kërkon kthimin te Interi.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Chelsea e konsideron Sterlingun si objektivin e tyre kryesor dhe ata kanë paraqitur një ofertë prej 25 milionë euro plus bonuse, por ky propozim është refuzuar nga kampionët e Premier Ligës.

Romano shton se skuadra e Thomas Tuchel po planifikon të bëjë një ofertë të dytë për reprezentuesin anglez, me Man Cityn që e vlerëson sulmuesin midis 55 dhe 60 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat