Hajvalia në grup me holandezet e portugezet

Futboll

Hajvalia në grup me holandezet e portugezet

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:23
Hajvalia në grup me holandezet e portugezet

Sot është mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, në kuadër të femrave, ku skuadra kosovare, KFF Hajvalia ka mësuar kundërshtarët e saj.

Shorti e ka vendosur KFF Hajvalinë në Grupin 8 të Ligës së Kampionëve, së bashku me skuadrat e tjera si Benfica, Twente e Agaristas.

Ndeshjen e parë në kuadër të këtij grupi, vashat e Hajvalisë do ta zhvillojnë pikërisht kundër gjigantit portugez, Benficas.

Ndërkaq, të gjitha ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen në Holandë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat