Ish-trajneri i Romës rikthehet në stol pas një viti

Futboll

Ish-trajneri i Romës rikthehet në stol pas një viti

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 16:33
Ish-trajneri i Romës rikthehet në stol pas një viti

Rudi Garcia është rikthyer në stol. Ish-trajneri i Romës, Lille, Marseille dhe Lyon, qëndron pushim prej majit të vitit të kaluar, kur i dha fund aventurës në stolin e Lyonit.

Trajneri francez ka pranuar ofertën e Al-Nass, ekipi nga Arabia Saudite. 

Footmercato shkruan se 58-vjeçari ka firmosur kontratë 2-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 6 milionë euro në sezon.

Garcia fitoi titullin kampion me Lille në vitin 2011, me Marseille dështoi në finalen e Europa League në vitin 2017, ndërsa Romën e shpalli nënkampione Italie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat