Entuziazëm zikaltër për Lukakun

Futboll

Entuziazëm zikaltër për Lukakun

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:15
Entuziazëm zikaltër

Kristjan Asllani ka kryer kontrollet mjekësore ditën e sotme në klinikën Humanitas, më pas shkoi në CONI për të marrë të drejtën sportive dhe menjëherë u drejtua te zyrat e Interit për të firmosur kontratën.

20-vjeçari nga Elbasani do të firmosë për 5 vite me nënkampionët e Italisë, kontratë nga e cila do të përfitojë rreth 1.2 milionë euro në sezon.

Interi do të paguajë 14 milionë euro (+2 milionë në formë bonusesh) në arkat e Empolit për kartonin e mesfushorit të talentuar të kombëtares shqiptare.

Shumë tifozë ishin të pranishëm në CONI për të përshëndetur Romelu Lukakun, i cili vendosi të rikthehet tek Interi pas një sezoni aspak pozitiv te Chelsea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat