Objektivat kryesore për bardhezinjtë

Futboll

Objektivat kryesore për bardhezinjtë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 19:48
Matthijs de Ligt

Me Giorgio Chiellini, Federico Bernardeschi, Alvaro Morata dhe Paulo Dybala të larguar, Juventus synon të revolucionarizojë skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Në rikthimin e dytë të Massimiliano Allegrit, bardhezinjtë mund ta nisin sezonin e ardhshëm me një humbje shumë të ndjeshme.

Dhe është se, me kontratë deri në vitin 2024, largimi i Matthijs de Ligt po afrohet çdo ditë e më shumë. Qendërmbrojtësi holandez, i nënshkruar për 85.5 milionë euro në 2018, synon të largohet, me Chelsea si kandidatin kryesor për mbrojtës. Përballë kësaj situate, drejtuesit sportiv të skuadrës torineze kanë aktivizuar 4 opsione për të zëvendësuar ish-lojtarin e Ajax-it.

Në këtë kuptim, objektivat kryesore për bardhezinjtë në rast të shitjes së De Ligt mbeten Gleison Bremer, mbrojtësi i Torinos dhe Kalidou Koulibaly, ylli dhe kapiteni i Napolit , kontrata e të cilit përfundon në 2023.

Në rast se nuk mund të mbyllte asnjërën nga dy të përmendurat, Juventusi do të hidhte rrjetat e tyre mbi Gabriel Magalaes, mbrojtësin e Arsenalit. Më në fund, Presnel Kimpembe, në platformën e daljes së PSG -së , zbret golin e fundit të italianëve për të përforcuar një mbrojtje, e ardhmja e së cilës është e pasigurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat