Mesfushori i Realit i jep përgjigjen përfundimtare Romës

Futboll

Mesfushori i Realit i jep përgjigjen përfundimtare Romës

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:24
Isco

Mesfushori i Realit të Madridit, Isco, ka zgjedhur që të largohet nga madrilenët këtë verë për të gjetur një skuadër ku mund të luajë më shumë minuta.

Një nga klubet e para që i bëri ofertë spanjollit ishte Roma, me Zhoze Murinjon që e shikon atë si zëvendësuesin e duhur të Zaniolos.

Gjithsesi Isko nuk ka preferuar që të transferohet në kryeqytetin italian, pasi objektivi i tij është të luajë në Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe Roma nuk ja mundëson këtë.

Kjo ishte e njëjta arsye pse 30-vjeçari refuzoi të transferohej dhe te Real Betis në fillim të sezonit, pas ofertës të bërë nga klubi andaluzian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat