Shitjet e biletave për Kupën e Botës 2022 arrijnë në 2.45 milionë

Futboll

Shitjet e biletave për Kupën e Botës 2022 arrijnë në 2.45 milionë

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 18:56
Shitjet e biletave

Me më pak se 100 ditë deri në fillimin e Kupës së Botës 2022 në Katar, gjithsej 2.45 milionë bileta tashmë janë shitur.

Kupa e parë botërore që do të mbahet në Lindjen e Mesme dhe botën arabe do të fillojë më 20 nëntor, duke bashkuar tifozët nga rajoni dhe e gjithë bota në një mjedis kompakt dhe modern.

Katari, SHBA, Anglia, Arabia Saudite, Meksika, Emiratet e Bashkuara Arabe, Franca, Argjentina, Brazili dhe Gjermania përfaqësojnë 10 vendet e para me më shumë shitje të biletave.

Sipas shifrave zyrtare, ndeshjet më të njohura janë: Kamerun – Brazil , Brazil – Serbi , Portugali – Uruguai , Kosta Rika – Gjermani dhe Australi – Danimarkë.

Për ata që nuk mund të ndjekin ndeshjet, do të krijohen një sërë zonash tifozësh të FIFA-s për t’u ofruar shikuesve zona të personalizuara, festive, emocionuese dhe të sigurta ku ata mund të shijojnë ndeshjet pa pagesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat