Welbeck vazhdon kontratën me Brightonin

Futboll

Welbeck vazhdon kontratën me Brightonin

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 22:15
Danny Walbeck

Danny Walbeck ka vazhduar kontratën me Brighton Hove Albion.

Welbeck ka nënshkruar kontratë të re dyvjeçare me Brightonin, që do ta mbajë te klubi anglez deri në vitin 2024.

“Welbeck ka qenë i shkëlqyer që nga momenti kur arriti. Ai u bë shpejtë pjesë e grupit dhe shpejtë u bë lider. Ai e përdor eksperiencën për ta ndihmuar skuadrën dhe është model për lojtarët e rinj”, ka thënë ndër të tjera trajneri i ekipit, Graham Potter për 31-vjeçarin.

Lojtari iu bashkua Brightonit në tetor të vitit 2020 dhe ka shënuar 12 gola në 53 paraqitje për këtë skuadër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat