Kosova synon fitore

Futboll

Kosova synon fitore

Nga: K.G. Më: 24 shtator 2022 Në ora: 17:54
Kosova

Kosova përballet me Irlandën e Veriut, në ndeshjen që zhvillohet në stadiumin "Windsor Park" në Belfast.

Ndeshja luhet në kuadër të xhiros së pestë të Grupit 2 të Ligës së Kombeve – C.

Kosova renditet në vend të dytë me 6 pikë dhe irlandezët një pozitë më poshtë.  

Irlanda Veriut - Kosova

Stadiumi "Windsor Park" në Belfast.
Gjyqtar: G. Nyberg (Suedia). 
Irlanda Veriut: Peacock-Farrell, McNair, C. Evans, Flanagan, Lewis, J. Evans, Bradley, Davis, Saville, Magennis dhe Charles.
Kosova: Muricc, Aliti, Fazliji, Hadërgjonaj, Rrudhani, Dreshevic, Muslija, Celina, Rashani, Rashica, Muriqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat