I mbetur pa ekip pas ndërprerjes së kontratës

Futboll

I mbetur pa ekip pas ndërprerjes së kontratës

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 20:50
I mbetur pa ekip pas ndërprerjes së kontratës

Emiliano Viviano, Caner Erkin, Davide Biraschi, Matteo Ricci, etj., pa harruar Andrea Pirlon në stol. Fatih Karagumruk është një lloj “Italie e vogël”, një skuadër plot personazhe që kanë luajtur në Serinë A. Kolonisë së futbollistëve që kanë lënë gjurmë në elitën e futbollit italian i bashkohet edhe futbollisti serb Adem Ljajic.

I mbetur pa ekip pas ndërprerjes së kontratës me Beshiktashin në gusht, Ish-i i Interit, Romës, Torinos dhe Fiorentinës, është lojtar më i ri i Fatih Karagumruk.

Transferimi është zyrtar, edhe pse, siç shpjegohet në njoftimin e klubit turk, marrëdhënia e punës do të hyjë në fuqi zyrtarisht në janar, kur tregu i transferimeve të rihapet.

Kjo është arsyeja pse kontrata e Adem Ljajicit nuk do të jetë për dy vjet, por për një vit e gjysmë, deri më 30 qershor 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat