Shkëndija forcë për Pobedën në Prilep

Futboll

Shkëndija forcë për Pobedën në Prilep

Nga: K. Goca Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:13
Shkëndija

Shkëndija e Tetovës së bashku me Sileksin e Kratovës, renditen në pozitën e dytë përkatësisht të tretë, me nga 15 pikë secila, 10 me pak se lideri Struga Trim Lum, pas 9 jave të zhvilluara në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut në futboll.. 

Shkëndija e ka shkatërruar me rezultat 3:1 Pobedën në Prilep.

Për Shkëndijen shënuan Doriev (45' e 90+2') e Shala (53') dhe për Pobedën realizoi Qurkoviq (12').   

Tre pikë me peshë të madhe për skuadrën shqiptare.

Pobeda është në vend të dhjetë me vetëm 4 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat