Voska Sport nuk e përballon Shkupin 

Futboll

Voska Sport nuk e përballon Shkupin 

Nga: K. Goca Më: 5 tetor 2022 Në ora: 15:54
Pamje nga ndeshja

Shkupi u tregua një nivel më i lartë se Voska Sport e Ohrit.

Kampioni në fuqi, Shkupi, ngadhënjeu me rezultat 6:0 ndaj Voska Sport, në ndeshjen e të tetës së finales së Kupës së Maqedonisë së Veriut. 

Ballafaqimi mes skuadrave shqiptare, u dominua nga shkupjanët dhe pa ndonjë vështirësi kaluan në çerekfinale.

Alvarez (31'), Adetunji (34' e 51'), Hamidi (58'), Nasimi (70' e 82'), shënuan për fitroren e Shkupit. 

Shkëndija është prej favoritëve për të fituar trofeun e Kupës së Maqedonisë.

"Voska Sport është eliminuar nga Kupa e Maqedonisë që në fazën e dytë, pasi hasi në një kundërshtarë të fuqishëm, si FC Shkupi, skuadër kjo që aktualisht mbron titullin e kampionit.

Tashmë fokusi ynë kryesor mbetet Kampionati, aty ku synojmë të luftojmë deri në fund për dy pozitat e para", shkruan në faqen e FC Voska.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat